Winorośl we własnym ogrodzie.

Za co zrealizować marzenia?

Realizacja wielu marzeń jest skreślana podczas ustalania tego jednego kryterium… I bez różnicy, czy „mierzymy siły na zamiary, czy zamiar podług sił” <3. Jeśli jesteśmy realistami, argumentujemy rezygnację słowami: nie stać mnie, za duży kredyt trzeba by wziąć, czasy są niepewne, inwestycja może się nie zwrócić. Jeśli mamy w sobie naturę panikującą lub histeryzującą być może nawet nie ośmielamy się myśleć o realizacji marzeń.

Pragnienia mają nie tylko osoby poszukujące działki, domu, czy siedliska. Potrzeby są też po drugiej stronie tworzenia. Deweloper szuka atrakcyjnego gruntu pod budowę jednego – kilku budynków, kompleksu handlowego, osiedla domów jednorodzinnych bądź bliźniaczych a nawet wielorodzinnych. Pojedyncze osoby kupują dom w stanie surowym, deweloperskim, czy w trakcie budowy i oprócz kupna kalkulują jak sfinansować wykończenie, doposażenie, przeróbki itp. A co dopiero pasjonaci modernizowania bądź generalnych remontów właśnie zakupionych nieruchomości.

Jest wiele „marzeń do spełnienia” Nie powiem, że wszystkie bezwarunkowo da się spełnić. Pasjonująca jest również droga prowadząca do realizacji zwłaszcza finansowa. Poszukując nieruchomości oglądamy też możliwości ich sfinansowania. Im większy Deweloper tym sprawniejszy jest jego proces finansowania kupców, często zakładają rachunki powiernicze, by zapewnić kredytobiorców o swojej niezawodności i wiarygodności, oferty brokerów mają pośrednicy w obrocie nieruchomościami, istnieją domy kredytowe czasem bardzo popularne i skuteczne.

Sami deweloperzy też posiłkują się kredytami inwestycyjnymi, spółkami celowymi, udziałowcami, czasem tworzą spółdzielnie…

Szukasz sposobu na realizację marzeń?

Bank ma tylko oferty stworzone przez swoich zwierzchników, oferta oddziału lokalnego może różnić się od oferty centrali. Nie dlatego, że są to inne oferty – to jedna i ta sama oferta, ale placówki mają możliwość poruszania się w wytyczonych dla danego produktu bankowego widełkach.

Broker (im lepiej wyszkolony i sprawny tym ma większe możliwości) porusza się w ofertach różnych banków (a nie oddziałów tego samego banku!) Może je porównać pod względem kosztów, wymogów kredytowych, czasu spłaty itp. Warto pamiętać, że brokerzy rozliczają się za swoje usługi z bankiem udzielającym kredytu – nie zaś z klientem poszukującym finansowania. Rozmowa (spotkanie lub konsultacja telefoniczna) o możliwości sfinansowania swoich marzeń jest BEZPŁATNA.

Jeśli szukasz dla siebie finansowego rozwiązania i chcesz porozmawiać z niezwykle kompetentnym i skutecznym Brokerem firmy Notus – zapraszam.